scorecardresearch

İŞTEN ÇIKARTILAN İŞÇİ KENDİNİ ZİNCİRLEDİ GÖZALTINA ALINDI

30 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'nden maaşlarını alamadığı için iş bırakan işçilerden olan ve daha sonra işten çıkartılan Dev Sağlık İş Sendikası Genel Merkez Yöneticisi Mustafa Hotlar ve beraberindeki 3 kişi rektörlük binasına kendilerini zincirlerken gözaltına alındı.
Olay sabah saatlerinde meydana geldi. Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'nden maaşlarını alamadığı için iş bırakan işçilerden olan ve daha sonra işten çıkartılan Dev Sağlık İş Sendikası Genel Merkez Yöneticisi Mustafa Hotlar ve beraberindeki 3 kişi geldikleri rektörlük binası önünde kendilerini binanın kolonlarına zincirlemek istedi. Durumu fark eden Üniversite’nin özel güvenlik görevlileri Hotlar ve beraberindekilere müdahale etti. Yaka paça gözaltına alınan 4 kişi daha sonra olay yerine çağrılan polislere teslim edilmek istendi. Ancak yeterli polis arabası olmaması nedeniyle üniversitenin özel güvenlik görevlileri resmi plakalı araçlarla gözaltına aldıkları 4 kişiyi Sarıçam Polis Merkezi’ne götürdü. Öte yandan Hotlar’ın işten çıkartılmasının ardından işe iade davası açtığı öğrenildi.
Üniversitede görevli özel güvenlik müdürü gözaltına alınan kişileri çeken basın mensuplarını polise şikayet etti. Gazeteciler şikayetin ardından kimlik kontrolüne tabi tutuldu.