scorecardresearch

İbrahim Aras olayında gizli tanık dinlenecek

27 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Gizli tanık dinlenecek
Adana'da Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki olayları protesto gösterileri esnasında başına isabet eden patlayıcının kafasını patlatması sonucu hayatını kaybeden 15 yaşındaki İbrahim Aras ölüm nedeni hala sırrını korurken Aras’ın avukatı Vedat Özkan bir açıklama yaparak konuyla ilgili fezleke hazırlandığını söyledi.
Avukat Vedat Özkan, olayın üzerinden bir ay geçmesine rağmen kayda değer bir araştırma yapmayan Emniyet’in peşin hükümlü davranarak failleri tespit etme yerine tamamen polisi aklama mantığı ile hareket ettiğini iddia etti. Alelacele gizli tanık dinletme çabasının olayın üzerini örtbas etme çabası olduğunu ileri süren Özkan, olayla alakalı olmayan, başka yerde çekilmiş toplumsal olay görüntülerinin dosyada yer almasını da iyi niyetli görmediğini söyledi.

Avukat Vedat Özkan, fezlekeye göre olay yerinin görüntülerinin izlenmesi sonucu İbrahim Aras’ın eylem içerisinde olduğunu gösteren bir şeye rastlanmazken çocuğun elinde patlayıcı olmadığının da belirtildiğini savundu. Buna karşılık olayın nasıl ve kimin tarafından gerçekleştirildiğini gördüğünü iddia eden bir gizli tanığın dinlenmesi istendiğini söyleyen Özkan, Savcılığın bunu kabul edip etmeyeceğini bilmediklerini, bir cinayet olayının gizli tanıkla çözülmeye çalışılmasının olayın üstünün örtülmeye çalışıldığı yönünde kendilerini endişelendirdiğini dile getirdi.
Etiketler