scorecardresearch

Çukurova Üniversitesi öğrencilerinden müzikli eylem

17 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Çukurova Üniversitesi Öğrencileri gözaltına alınan sanatçılar için müzikli, kaşıklı ve şarkılı gözaltı eylemi yaptı.
Müzikli protesto

ADANA Çukurova Üniversitesi öğrencileri sokak müziği yaparak Soma’ya destek veren sanatçıların gözaltına alındığını ileri sürerek, konuyu müzik yaparak protesto etti. Öğrenciler Başbakan Erdoğan’a da doğaçlama yaparak şarkılı gönderme yaptı.
Çukurova Üniversitesi öğrencileri dün ilginç bir eyleme imza attı. Ellerine müzik aletlerini alan öğrenciler Hatay’ın Antakya İlçesi’nde Soma için sokak müziği yapan sanatçıların gözaltına alındığını ileri sürdü. Yapılan bu göz altılara tepki gösteren öğrenciler ÇÜ yemekhanesinde bir araya geldi. Öğrenciler yanlarında getirdikleri enstürümanları ile müzik yaparak tepkilerini dile getirdi. Bir kız öğrencinin yemek hane kaşıkları ile müzik yapması ise dikkatlerden kaçmadı. Yaklaşık 15 dakika boyunca yemekhanede canlı müzik yapan gurup daha sonra sanatçı arkadaşlarının ve Soma için anma düzenleyen öğrenci arkadaşlarının gözaltına alındığını, bunun adaletsiz olduğunu savundular.
Öğrenciler daha sonra ise merdivenlerde doğaçlama yaparak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkenin ve insanların özgürlüğünü kısıtladığına dair beste yapıp söylediler. Gurup ardından eylemlerini sonlandırdı.
Etiketler