scorecardresearch

Adana'da tahta bebekli çocuk hakları sergisi

50 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Öğrenciler tarafından çocuk istismarına karşı tahta bebek sergisi açılarak toplumsal duyarlılık oluşturulmaya çalışıldı.

Çocuk istismarına tahta bebekli sergi
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Bayram BULUT
Adana’da çok sayıda renga renk tahta bebeği görenler önce şaşırdı. Ancak daha sonra bebeklerin yanına varınca onların çocuk hakları için hazırlanmış bir sergi olduğu görüldü. Vatandaşlar bu sergiye yoğun ilgi gösterdi.
Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği 3. ve 4. Sınıf öğrencileri çocuk haklarına dikkat çekmek amaçlı tahtadan bebek sergi si açtı. Adana’nın Merkez Seyhan İlçesi Atatürk Parkı’nda sergilenen tahta bebek sergisine Adanalılar yoğun ilgi gösterdi. Çocuk haklarına dikkat çekmek amaçlı yapılan tahta bebeklere elbiseler giydirilerek, çocuk gelin, çocuk damat, çocuk, işçi, çocuk istismarı gibi birçok konuya dikkat çekildi.
Çukurova Üniversitesi Eğitim Görevlisi Şule Erdem, Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği 3. ve 4. Sınıf öğrencilerinin çocuk haklarına ilişkin olarak hazırladıkları tahta bebek sergilerini bugün kurduklarını belirterek, “Bu sergide yer alan bebekler çocuk işçiliği, çocuk istismarı gibi temalara dayanılarak hazırlanmıştır. Toplumsal bir duyarlılık kazandırmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik” dedi.
Öğrenciler daha sonra vatandaşlara çocuk hakları anlatımının yer aldığı büroşürler dağıttı.
Etiketler